Tatil Gezileri

Sheshan’da Doğum Günü Kutlaması

Geçen hafta sonu (17 Ağustos) hem sevgili eşim Dinçer’in doğum gününü kutlamak hem de yaz bitmeden güneşin tadını biraz daha çıkarabilmek maksadıyla Şangay’a 1 saat mesafesi bulunan (metro ya da taxi ile hemen hemen aynı zamanlarda varıyorsunuz eğer trafik yoğunsa) Sheshan’a gittik. Aslında bu Sheshan’a ilk gidişimiz değildi. Sanırım bir – iki yıl önce Sheshan’a o zamanlar yeni açılmış olan Happy Valley‘i (büyüklerin de çok eğlenebileceği bir çeşit lunapark) görmek için gitmiş ama hem havanın sıcaklığı hem de lünepark’ın çok kalabalık olmasından dolayı çok fazla eğlenememiştik.

Şangay’ın özellikle bu yıl çok sıcak olması burda yaşayan yabancıları havuz alternatifi bakmaya yöneltti. Eşimin kendi sitesine yazmış olduğu Şangay’da yüzme havuz alternatiflerinden de anlaşılacağı gibi ya havuz fiyatları çok uçuk ya  havuzlar küçük / kalabalık ya da havuzlara dışardan giriş mümkün değil. Ben de madem Şangay’da istediğimiz gibi havuz sefası yapamıyoruz o zaman Şangay dışını deneyip uzun bir hafta sonu ile yaz sezonunu kapatmayı planladım. Daha önce arkadaşlarımdan iki otel ismi almıştım. Bunlardan biri Hotel Sofitel diğeri ise Le Meridien Sheshan. Eğer günü birlik havuz sefası yapmak istiyorsanız Le Meridien hem kahvaltı hem de havuz olanağını size sunabilir. Ama yok ben kumsalı olan (tabii ki yapma kumsal) bir havuz istiyorum diyorsanız o zaman Hotel Sofitel’i seçmenizi önerebilirim. Yalnız Hotel Sofitel günü birlik misafir kabul etmemekte.

Hotel Sofitel’den bir kaç resim;

IMG_20130816_125022     IMG_20130816_125019

Biz kumsal’ı olan bir havuz aradığımızdan kalışımızı 1 gece iki gün olarak ayarladık. Otel detaylarına ve de fiyat opsiyonlarına Trip Advisor sitesinden ulaşabilirsiniz. Hotel Sofitel ile ilgili tek hayal kırıklığı açık havuzun çok derin olmamasıydı. Sanırım hem  Çinlilerin pek yüzme bilmediklerini düşünmüşler hem de çocuklu aileleri hedef kitleleri olarak planlamışlar. Bu şekilde olunca da havuz Çinli, Koreli anne babalar ve de çocukları ile dolup taşmakta. Ama ille de yüzeceğim diyorsanız kapalı havuzu bunun için ideal. Ben güneşlenmeyi tercih ettiğimden kapalı havuzu pek kullanmadık.

Gelelim eşimin doğum günü kutlamasına, bu sene eşime 4 farklı pasta kesmek kısmet oldu,ilk pastasını bir geleneğe dönüşen sevgili ailemiz ile 16’sını 17’sine bağlayan gece internet üzerinden canlı yayın olarak, ikincisini kendi evimizde baş başa,ücüncüsünü sevgili arkadaşımızın ertesi günkü sabah kahvaltısında ve sonuncusunu da çok sevdiğimiz , Şangay’da tanışmış olmaktan mutluluk duyduğumuz arkadaşlarımızın evinde kutladık.Bizimle birlikte eşimin doğum gününü kutlayan herkese çok teşekkür ederiz.

photo       photo (1)       photo (2)

 

 

 

You Might Also Like

1 Comment

  1. nuray

    August 29, 2013 at 2:27 pm

    Dinçer’e nice sağlıklı mutlu yıllar derken, sana da ellerine sağlık ,emeğine sağlık ve daha nice güzel organizasyonlara diyorum canım.

Leave a Reply