Sportif Aktiviteler

Yoga ile yine ,yeni, yeniden

Yoga ile resmi olarak tanişmam yaklaşık 7 sene önce iş için 2 seneliğine gitmiş olduğum  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de (New Delhi) bir arkadaşım sayesinde odu.

İlk zamanlar anlamını tam kavrayamadığımı hatta yoga yapmaktan keyif almadığımı itiraf etmeliyim.Daha önce yapmış olduğum sporlara göre epeyce yavaş kalmasından ve de zihnimi yoga sırasında düşüncelerden arındıramadığımdan alışmam biraz zaman aldı. Neyseki benden bıkmayan,hatta beni epeyce zorlayan Yoga öğretmenim 1 e 1 derslerle  2 yıl içerisinde hem fiziksel olarak güçlenmeme hem de meditasyonda kendimce ilk seviyeye gelmemde epeyce yardımcı oldu.  Hindistandan Çin’e transfer olduktan sonra iyi bir yoga okulu bulma konusunda çalışmalarım başladı. Ama maalesef bir türlü istediğim tarzda yoga yapabileceğim bir yer bulamayınca bir süreliğine yoga sevdamdan vazgeçtim. Aslında bir süre Hindistandaki yoga öğretmenim ile skype üzerinden bir kaç ders almış olsamda internetin azizliği yüzünden derslere son vermek zorunda kaldık.

Kızkardeşimin Şangay’da yoga eğitmenliği lisansı almak istemesi beni tekrar Yoga yapma konusunda motive etti. Hatta öyle ki ben de yoga eğitmenliği lisansı almaya karar verdim. Verilen ders kitaplarını okumaya başladım. İler ki günlerde de yoganın iyileştirici özellikleri ile ilgili bir kaç yazı paylaşmayı düşünüyorum. Bakalım yazıları yararlı bulacakmısınız…..

 

yoga   yoga 2   yoga1

 

You Might Also Like

Leave a Reply