Tatil Gezileri

Boracay/Filipinler (Bölüm 1)

Boracay adası bir harika….

Yaklaşık bir ay öce gittiğimiz Filipinler tatilinden çok memnun kaldık. Açıkcası ilk iki gün hava kapalı olduğundan aklımda soru işaretleri oluşmaya başlamıştı. Ama üçüncü gün itibariyle hem hava güzelleşti hem de eşim hemen tatil öncesi kaptığı gripten kurtuldu.

Kısaca adayı anlatacak olursam, Caticlan havaalanından orta boy tekneler yardımıyla ya Boracay adasının Cagban bölgesindeki limanına ya da White Beach üzerinde olan Station 1-2 ya da 3 üzerindeki minik limanlara getiriliyorsunuz. Eğer kalacağınız otel bu limanlardan uzakta ise motorsikletli (tricycles) araç yardımıyla da otelinize ulaşmanız mümkün.

Gelelim adanın en meşhur plajı olan White Beach’e. Plaj bu ününü,  hem  sahip olduğu  uzun ince, beyaz kumlarına hem de adanın diğer taraflarına göre rüzgarı daha az almasına borçlu. Ama yok ben rüzgar sörfü yapmak istiyorum derseniz size Bulabog Plajını öneriyorlar. Bu arada Ada toplam 5 bölüm’e ayrılmış.

White Beach üzerinde 3 station (istasyon) bulunmakta. Bu üç istasyonda en popüler olan bölüm tabiiki istasyon 1 üzerinde. Plajın kuzeybatısında kalan bu bölümde daha pahalı oteller bulunmakta.Willy’s Rock  istasyon 1 üzerinde, resim çektirmek isteyenlere duyrulur 🙂

İstasyon 2 White Beach’in orta kısmı. D’Mall adı verilen restorantların olduğu bölümü içine almakta, özellikle Starbucks’ın manzarası süper. Genelde her tür aktivitenin gerçekleştiği bölüm burası.

İstasyon 3 White Beach’in güneyinde kalan, daha ucuz konaklamanın yapılabileceği, diğer istasyonlara göre daha az kalabalık olan bölümü. Yine burda da bir çok aktivite yapmanız mümkün. Bu üç istasyona hem yürüyerek hem de tricycles yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Boracay_sketch_map

 boracay stations-map MyBoracayGuide-Banca MyBoracayGuide-Tricycle

 

Bu arada bir önceki yazımda da belirttiğim gibi ada Çinli-Koreli , Rus ve de Türk turistlere 🙂  ev sahipliği yapıyordu o hafta. Çin yeni yılı öncesi olmasına rağmen epeyce dolu idi her yer. Sahil boyunca özellikle ilk günlerinizde sabrınızı seyyar satıcılar epeyce zorlasa da daha sonraki günlerde duruma  daha bir alışmış oluyorsunuz.

Biz bu tatilimizi  tamamen dinlenme amaçlı planladığımız için tercihimizi istasyon 1 üzerinde olan bir otelden yana kullandık. Boracay ile daha detaylı bilgi için eşimin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kendisi iki bölüm altında özetledi tüm detayları.. Ben bir kaç resim ile sizi başbaşa bırakayım 🙂

Boracay    Boracay 2

Boracay 1    Boracay 7   Boracay 6

 

You Might Also Like

Leave a Reply